Produkty Ullmax z wełny merynosów:

Merino Superfine

Najcieńszy materiał wykonany w 100% z wełny merino. Produkty są bardzo miękkie i lekkie.

Gramatura 150g/m2

Merino Super Soft

Merino Super Soft to materiał który łączy unikalne właściwości wełny z merinosów z mikrofibrą - autorski pomysł firmy Ullmax. Wełna, która stanowi warstwę zewnętrzną, ogrzewa ciało oraz pozwala oddychać skórze. Zachowuje właściwości termoaktywne nawet gdy jest mokra. Charakteryzuje się też dużą odpornością na pochałanianie nieprzyjemnych zapachów. Mikrofibra, która stanowi warstwę wewnętrzną, odprowadza wilgoć i pot na zewnątrz zachowując ciało suchym oraz daje wysoki komfort noszenia nawet u ludzi z wrażliwą skórą.

Gramatura 230g/m2

Woolterry

Dzianina jest połączeniem wełny Merino, poliestru, akrylu i poliureta

Gramatura 315g/m2

Produkty Ullmax z mikrofibry i polypropylenu:

Micro

Micro to materiał wykonany w 100% z mikrofibry (specjalne, bardzo cienkie włókno powstałe przy użyciu nowoczesnych technologii). Materiał Micro ma dużą zdolność transportu wilgoci na zewnątrz utrzymując ciało suchym a odprowadzona wilgoć szybko odparowuje. Odzież z mikrofibry jest wygodna i może być noszona zarówno w dni chłodne/zimne (przy większym wysiłku) jak i w dniu ciepłe (przy dużej jak i mniejszej aktywności). Produkty z Micro należy stosować w charakterze pierwszej warstwy.

Gramatura 180g/m2

Polypro

Standardy jakościowe

OEKO-TEX Standard 100 certyfikat przyznawany twórcom materiałów pozbawionych chemicznie niebezpiecznych substancji.

WOOLMARK symbol produktów wykonanych w 100% z wełny. Spełniają one takie wymogi jak minimalna trwałość materiału, zachowanie kolorów mimo intensywnego działania światła i wody czy wytrzymałość na rozciąganie.


ISO 9001:2008 Międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji.